Thu. Apr 25th, 2024
A tej nem élelmiszer – Dokumentumfilm

A tej mint élelmiszer?

Kinek a teje, milyen fejlődési időszakban, és lehetséges, avagy szükséges e, egy más fajhoz tartozó komplex élelmiszer felhasználása az ember számára...napi szinten...napi többször?

Megdöbbentő tények a tej és tejtermékek valós egészségügyi hatásairól.

"Mindenkinek szüksége van tejre" - halljuk mindenhol..., de vajon azzal is tisztában vagyunk e, hogy a tejérzékenység és tejallergia sokkal gyakoribb betegség, mint azt általában elismerik?

Vagy pont amit annyira hangsúlyoznak, hogy mennyi Kálcium van benne, okozza a csontritkulást, mert a képtelenek vagyunk ilyen tipusú, és és ennyi felesleges Kálciumot feldolgozni,mivel nincs elég D-vitamin a szervezetünkben, és ami marad is, azt ennek a kálciumnak a megkötésére kell felhasználnia, így közvetve is megsegítve a csontritkulást, hiszen a kálcium nem tud beépülni, ha nincs elég D-vitamin.

Elgondolkodtunk e már azon, hogy nem -e csak egy marketingfogás ez az egész, vagy divatos szóval élve Elmeprogram megint az élelmiszer ipartól, hogy egy másik állat tejét igyuk, együk, és készítsünk belőlük mindenfajta íncsiklandozó falatot?

Vagy ha számunkra az egészség nem is annyira fontos, mert valljuk be, sok ilyen emberrel találkoztam már, elfogadható e az, amit az állatokkal művelnek a nagy-, akár a kisgazdaságokban tehéntartás néven?
Van e jogunk kizsákmányolni, és ennyire meggyalázni a természetet?

Tudom, hogy ezek a dolgok első hallásra nehezen emészthetőek, akár a tej, de idővel, ha nem is eszel húst, be kell látni, hogy a tejtermékek fogyasztásával is ugyanazt a gépezetet támogatjuk, és működtetjük.

Már hallom az ellenvéleményeket, amivel magatokat akarjátok meggyőzni:

-"De hisz' sok benne a fehérje" - meglehet, de vajon van e ennyire szükséged, vagy egyáltalán állati az úgynevezett D (dead, halott) fehérje számodra egészséges e? És a zsírok, koleszterin, hormonok, antibiotikumok benne? Szükséged van rá?

-"az indiaiak több ezer éve tisztelik, szeretik a teheneket, és isszák a tejét, mégis élnek" való igaz, és az is, hogy szinte egész India vegetáriánus, és náluk a tehéntartás teljesen mást jelent, mint bárhol a világon...Nem vizezik, és általában nyersen isszák, nem cukrozzák, pasztörizálják stb (nem az indiai tescos tejről beszélek, nyílván ott is van már nyugati gazdaság)
Ha Te is képes vagy úgy tartani, tisztelni, és szeretni a teheneket, mint az indiaik, akkor Te igyál nyugodtan, hidd el annak az íze is más lesz.

-"na de a tej kell a fejlődő szervezetnek" bizony kell, ráadásul az anyjától, fajtársától 7-20 hónapos koráig. Nem véletlen nem szoptatnak az emberek 17 éves kamaszokat....furcsa lenne....

A dokumentumfilmhez ajánlom a ma esti gondolataimat a tejről, amit 24 órán belül feltöltök.

KékÉletMód - Richard

A tejet valójában tévesen tartják az ember számára tökéletes tápláléknak, hiszen a tejfogyasztás felelős számos emésztőrendszeri, szív-és érrendszeri probléma kialakulásáért, és elősegíti a csontritkulás, meszesedés, fogromlás, vesekő, vérszegénység, légúti megbetegedések és nőgyógyászati betegségek kifejlődését.
A tejjel kapcsolatos tévhitek szinte dogmaként vésődtek a tudatunkba, és igen nehéz elhinnünk, hogy egészségünk szempontjából az egyik legveszélyesebb táplálékunk a tej, és az abból készült élelmiszerek széles spektruma. Ezt a dogmát rombolja le Frank A. Oski megdöbbentő és tanulságos könyve, A tejről őszintén.

A tejet valójában tévesen tartják az ember számára tökéletes tápláléknak, hiszen a tehéntej a borjak gyors fejlődéséhez szükséges, fehérjékben és egyéb anyagokban gazdag táplálék. Nincs a világon más faj az emberen kívül, amelynek felnőtt egyedei előszeretettel fogyasztják egy más állatfaj anyatejét! A tej vitamin- és ásványianyag-tartalma - lévén egy más faj anyateje - nagymértékben különbözik az emberi szervezet igényeitől, így például túl sok nátriumot és túl kevés C-vitamint tartalmaz. Ugyanakkor számos, az emberi szervezet számára fontos ásványi anyagot megköt, így a más táplálékokból származó értékes anyagok felszívódását gátolja. A tejfehérje (kazein) és a tejcukor (laktóz) lebontásához szükséges enzimek termelődése az emberi szervezetben három-négy éves kor felett megszűnik, vagyis a tej és tejtermékek emésztése felnőttkorban gyakorlatilag már a tejfogak leváltása után szinte lehetetlen.

A tejbe kerülő rovarirtó, hozamfokozó, növekedésserkentő anyagok, antibiotikumok és hormonok számos egyéb betegséget és a tejet nem fogyasztók körében elképzelhetetlen elváltozásokat okoznak.

Forrás: Youtube

Related Post