Betonkeverő működés közben - Betonkeverőzés - Betonkeverő hang
A betonkeverő működés közben felügyeletet igényel. Gyerekeknek semmiképp sem ajánlott a betonkeverő közelében tartózkodni még felnőtt felügyelettel sem. Sajnos szeretik a gyerekek a betonkeverő hang ot illetve érdekes a betonkeverő működés közben - ám minden esetben be kell tartani a munkavédelmi előírásokat.
Egyébként a beton keverés nem túl bonyolult feladat. Sóder - cement - víz, megfelelő arányban - ha jó szürke a kevert beton színe, akkor elég cement van a betonban és a betonkeverőben és elég kemény lesz a beton.
Csak az első betonkeverőnyi anyag arányait kell eltalálni aztán tudja már az ember akár házilag betonkeverőzik, akár kőműves betonkeverő szaki használja - hogy miből mennyit tegyen a betonkeverőbe.
Lehet házilag készült betonkeverő ben is a betont keverni azonban az nincs minősítve - nem lehet tudni biztonságos e a betonkeverő használata - megfelelő e a betonkeverő földelése.
Gyerekeknek: Van betonkeverős mese - pl. játékautók betonkeverő - vagy a youtubeon - betonkeverő gyerekeknek - betonkeverős videó - betonkeverő autó - betonkeverő mixer autó videók.
A beton keverő gépet a biztonság kedvéért csak felnőtt használja - nem túl bonyolult feladat a betonozás házilag, az aljzat betonozás sem a járda betonozás, a kapubejáró betonozás - megfelelő előkészített zsaluzással a lépcső betonozás sem.
A betonkeverő használat után meg kell tisztítani, célszerű a betonkeverőt kimosni, mivel a beton beleszárad a betonkeverőbe.
A Betonkeverő hang ellen füldugóval, vagy fültokkal védekezhetünk.
Ha szeretjük a kihívást építsünk betonkeverő házilag készített beton keverőt.
Beton:
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Disambig.svg Ez a szócikk az anyagról szól. Hasonló címmel lásd még: Beton (együttes).
A beton mesterséges építőanyag, melynek összetevői a kavics, a homok, a cement és a víz. Erősen lúgos. Előnye, hogy bármilyen alakra formázható, megszilárdulva pedig nagy szilárdságú tartószerkezetként működik. Lényege, hogy a kőszerű, szemcsés összetevőket (kavics/kőtörmelék és homok), a cement, mint „kötőanyag” víz közreműködése mellett összeragasztja. A nagyobb szemcsés kavicsrész adja a beton „kőkemény” építőrészecskéit, a homok apró szemcséi a nagy kavicsok közti rések hézagmentes kitöltését biztosítják, a cement pedig ragasztóanyagként (kötőanyag) e szemcséket kőszerűen kemény anyaggá ragasztja össze kémiai-fizikai kötéssel. Az összekevert alkotóanyagokból készült friss beton rövid ideig szabadon formázható, majd a cement a vízzel beinduló kémiai-fizikai folyamatok hatására megszilárdul, és a kavicsos-homokszemcsés összetevőkkel nagy teherbírású mesterséges követ képez (a beton megköt), létrehozva a megszilárdult betont. A víz nagy része eközben elpárolog. A kész beton levegőt is tartalmaz. A beton tulajdonságait keveréskor további adalékszerekkel (képlékenyítő, légpórusképző, szilárdulásgyorsító, kötéslassító) alakíthatják. A cement kötőerejét legnagyobb részt a benne levő kalcium-szilikátok víz hatására történő kalcium-szilikát-hidráttá alakulása adja (hidratáció). A cement kémiai kötést biztosító reakciójához kellő mennyiségű víz szükséges. Ezért a betont utókezelésként locsolni szokták kb. 1 hétig. Ennek hiányában a beton kiszárad, nem jön létre teljes mértékben a mész kémiai körfolyamata, és a beton morzsalékony lesz.
Formázhatóságának köszönhetően épületek legkülönbözőbb formájú alkotóelemei (födémek, tartóoszlopok, lépcsők stb.) kiönthetők belőle.
Nyomószilárdsága nagyon nagy, de a hajlítószilárdsága kicsi, emiatt beleágyazott vas idomokkal (általában rudakkal) növelik a hajlítószilárdságát. A vas és a beton hőtágulási együtthatója megegyezik, ezért nem okoz problémát a két anyag együttes alkalmazása. Az így létrejött anyag a vasbeton, amely rugalmasabb, teherbíróbb az egyszerű betonnál.
A beton és a vasbeton a világon a legelterjedtebb építőanyag, mivel kivitelezése viszonylag egyszerű és a készítéséhez felhasznált anyagok olcsók, valamint a vasbeton szerkezetek alig igényelnek karbantartást.
Az alkotórészek elnevezése még római korból származik - latinul: caementum – durva kőtörmelék, concretus (beton) – összekevert, összenőtt.