UFO Film

Egy Nagyon Érdekes Dolgot Fedezett Fel a Gaia Űrtávcső

A Gaia űrteleszkópot a Naprendszernek és a Földnek otthont adó Tejútrendszer megfigyelésére bocsátották az űrbe, és azt várják, hogy a galaxis létrejöttéről kaphatunk tőle alaposabb képet úgy, hogy közel egymilliárd csillagról gyűjti be az adatokat.

Ez soknak tűnik, de ezel a Gaia még így is csak a galaxis egy százalékáról alkot képet, amelyből ki is derült, hogy a Tejútrendszer egy tízmilliárd éves ütközés eredménye, és ennek nyomai még mindig megtalálhatók benne.

A Gaiát 2013-ban indította útjára az Európai Űrügynökség, elődjének pedig a szintén általuk 1997-ben útjára bocsátott műhold, a Hipparcos számított.
A Hipparcostól a Földhöz közeli csillagok alaposabb felmérését várták, utódja viszont még ennél is nagyobb feladatot vállalt magára, mert a Tejútrendszer születését kutatja.

A vizsgálathoz földi és űrbéli megfigyelések eredményeit összegezték, és ebből jutottak arra, hogy az, amit mindnyájan megcsodálhatunk távcsővel vagy távcső nélkül az éjszakai égen, tízmilliárd évvel ezelőtt egészen máshogy nézett ki.

A kutatók az egyes csillagok mozgása és összetétele alapján rekonstruálták, hogy mi is történhetett az űrben még azelőtt, hogy bármelyikünk megfigyelhette volna, és felfedezték, hogy a Tejútrendszer belső rétegét egy ősi ütközés törmelékei alkotják.

A csillagászok becslései a Gaia által küldött adatok alapján összhangban vannak azokkal a szimulációkkal, amelyeket korábban a galaxisokat formáló erőkről felállítottak.
A teleszkóp huszonkét hónap alatt összegyűjtött adataiból, amelyek hétmillió égitest fényességét, mozgását és pozícióját tartalmazzák arra jutottak, hogy sok égitest galaxison kívüli vendég lehet.

A kutatást vezető professzor szerint különösen érdekes volt, ahogy a vizsgált égitestek mozogtak, ezért is kezdtek a Tejúttal foglalkozni.

A felfedezett mintázatok egybevágtak azzal, mint amikor szimulálták a galaxisok ütközésének következményeit, így egyértelműnek tűnt, hogy tízmilliárd éve két galaxis ütközött, és ennek köszönhetően jött létre a Tejútrendszer úgy, ahogy ma ismerjük.

Korábban is létezett, persze, hiszen nem lett volna minek ütköznie mivel, de úgy tűnik, hogy a már korábban meglévő csillagok életét is befolyásolta az ütközés, mert például a központi korong nem jöhetett volna létre, ha nem következik be ez az esemény.

A Tejútrendszer valószínűleg egy, a mostani Magellán-felhőhöz hasonló méretű galaxist fogyasztott el, ez körülbelül tizedakkora volt, mint maga a mostani Tejút – ami akkoriban csak négyszer akkora lehetett, mint a bekebelezett galaxis.

Egy Nagyon Érdekes Dolgot Fedezett Fel a Gaia Űrtávcső

Music / Zene:

The Sky is on Fire - Ambient Music

top 5 magyar gaia
gaia űrtávcső
gaia űrteleszkóp

#top5magyar #univerzum

Online Filmek

Recent Posts

England schools open: Boris Johnson gives UK Covid-19 update as pupils return to classrooms

Most of Britain's primary schools have reopened their doors this morning, while secondary school students will…

7 hours ago

The Export-Import Bank, the United States, and Globalization

Please join us for a discussion on the Export-Import Bank's contribution to the U.S. economy,…

7 hours ago

🔵Bank Of England Sends Bail In Paperwork

Bank Of England Sends Bail In Paperwork Neil's Weekly NEWS! ⬇️ NMW 'Approved' Services: ⬇️…

7 hours ago

Bank of Canada holds key rate for first time in a year, leaves door open to future hikes

The Bank of Canada is holding its key interest rate steady for the first time…

7 hours ago