Wed. May 8th, 2024
Nógrádi György: Oltás, Polgárháború Franciaországban, Erdély

Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő ismét izgalmas témákra válaszolt.

A műsor témái:

00:48 Franciaország a polgárháború szélén?
07:19 Mi állhat az orosz visszavonulás hátterében?
10:39 Románia és Moldova egyesülése
14:00 Elismerheti valaha Románia Székelyföld autonómiáját?
19:18 A határon túli magyarság sorskérdésének rendezése
20:13 Oltás
24:45 Németország és a keleti vakcinák
26:43 Könnyed kérdések

Műsorvezető: Király Tamás

Továbbra is várjuk a kérdéseket a kerdes.ultrahang@gmail.com email címre!

A műsorban elhangzó kérdések:

Tisztelt Tanár úr!
Mi a véleménye arról, hogy egyre nagyobb botránnyá dagad, hogy április 21-én, a francia hadsereg húsz nyugállományú tábornoka és a fegyveres erők mintegy ezer tagja levelet jelentetett meg. Levelükben a tábornokok azzal riogatnak, hogy Franciaország a polgárháború szélére sodródott, mert "iszlamisták vették át az irányítást az ország egyes részein. Levelükben emellett kiszabaduló hordákat és "faji háborút" emlegetnek, illetve azt állítják, hogy "egy bizonyos antirasszizmus" veri szét a közösségeket, és provokál "faji háborút" a francia történelem bírálatával.
Válaszát nagy érdeklődéssel várom! Tisztelettel Bognár Csaba Nagykátáról! 00:48

Tisztelt Nógrádi György.
Egy olyan kérdéssel fordulnék önhöz, hogy mi állhat az orosz "visszavonulás" hátterében?
A hivatalos közlemény szerint vége lett a "hadgyakorlatnak ", de miért pont most?
Illetve ez a visszavonulás időpontja egy előre megírt forgatókönyv alapján történt vagy a hírtelen nemzetközi nyomás miatt?
Válaszát előre is köszönöm.
Dávid, Szegedről. 07:19

Jó napot tanár úr!

Mi a véleméye a román politikáról? Románia elsőszámú ellensége Oroszország, és nagyon sokat lehet hallani a román sajtóban az orosz befolyáról. Ön szerint mekkora az orosz befolyás és el lehet-e képzelni a közeljövőben egy Románia-Moldova egyesülést?
Köszönöm a választ,

üdvözlettel: Zoltán Erdélyből

Kedves tanár úr!
Az előrehozott választásokon többséget szerezhet a Nagy-Romániát támogató moldáv elnök. Önnek mi a véleménye erről, Oroszországot mennyire fogja zavarni az, ha Románia és Moldova egyesülne, hiszen ezzel még közelebb kerülne Oroszországhoz egy NATO-tagállam.
Előre is köszönöm a válaszát,
Norbert, Budapestről. 10:39

Tisztelt Tanár úr!

Lát ön esélyt arra, hogy Románia valaha is elismerje Székelyföld autonómiáját?

Továbbá: úgy tudom Ukrajna nem hajlandó elismerni a ruszinokat külön nemzetiségként. Márpedig Kárpátalján- és Felvidék keleti részén még sokan vallják magukat ruszinnak.
Jelenleg milyennek látja ennek a népnek a helyzetét (különösen mostanában, hogy tombol az ukrán szélsőséges nacionalizmus)?

(Zárójelbe egy kis érdekesség: tavaly volt szerencsém ruszinok leszármazottaival találkoznom Borsod megyében, akik azt mondták: ők- és őseik inkább a magyar identitást érezték és érzik magukénak mint pl. a szlovákot vagy az ukránt. Érdekes és jó érzés volt ezt hallani.)

Válaszát előre is köszönöm
Tisztelettel
Balázs, Sárbogárdról 14:00

Tisztelt Tanár Úr!
Kérdésem az lenne, hogy mi a véleménye, van –e lehetősége a magyar diplomáciának rendezni a határon túli magyarság sorskérdéseit, illetve a kisebbségek jogainak tiszteletben tartását, ha átveszi Magyarország fél évre az EU Tanácsának elnökségét. 19:18

Üdvözlet a tanár úrnak és a műsorvezető úrnak!

Kérdésem a következő lenne. Mi a tanár úr véleménye az oltással kapcsolatban olyan tekintetben, hogy az társadalmi feszültséget teremthet az oltást felvettek és az azt megtagadók között. Az itthon alkalmazott "nyitásban" is csak az oltottak kapják vissza alapvető állampolgári jogaikat, vezethet-e ez valamilyen belbiztonsági kockázathoz, összetűzéshez adott társadalmon belül, továbbá hogyan állnak a kérdéshez más országokban, ha helyesek az értesüléseim Németországban úgy nyilatkoztak nem lehet különbséget tenni oltottak és oltatlanok között semmilyen formában.

Válaszát előre is köszönöm Ákos Kiskunhalasról. 20:13

Tisztelt Szerkesztőség!

A következő kérdést szeretném feltenni a Tanár Úrnak.

Tisztelt Tanár Úr!

Az orosz vakcinával kapcsolatban szeretnék Öntől kérdezni. A lassú uniós vakcinabeszerzés miatt Markus Söder bajor miniszterelnök bejelentette, hogy a tartománya Oroszországtól rendel 2,5 millió adag Szputnyik V vakcinát. Illetve másik hír, hogy Németország 30 millió adag orosz vakcinát rendel. Ennek az a feltétele, hogy az orosz vakcina megkapja az EMA engedélyét.
Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy az a tény, hogy Oroszország a jövőben vakcinát szállít az Unió államainak, és más országoknak is, ez hogyan befolyásolja a Nyugat Oroszország-politikáját.

Válaszát tisztelettel köszönöm!
Jóna Péter Zalaegerszegről 24:45

Kedves Tanár úr!
Hol ismerte meg a feleségét?
Melyik a kedvenc étele?
Szokott-e még a volt Jugoszlávia területére látogatni?
Hány könyvet szeretne még írni?
Köszönöm válaszát,
üdvözlettel: Martinak Gyula, Budapest
26:43

Related Post